Hudobná skupina PIGS ON THE WING sa od svojho vzniku v roku 2007 sústreďuje na hudobnú tvorbu svetoznámej britskej kapely Pink Floyd. Špecifickým prínosom členov skupiny sú videoprojekcie, ktoré sú svojim obsahom aktuálne a námety čerpajú zo súčasnej politickej, ekonomickej a medziľudskej sféry. V porovnaní s inými revivalovými kapelami prináša PIGS ON THE WING na hudobnú scénu svojrázne prepojenie progresívnej rockovej hudby s problematikou, ktorá trápi mnohých súčasníkov.

Biografia:

Hudobná skupina Pigs on the Wing (Slovak Pink Floyd Revival) vznikla v auguste 2007. Prvý setlist pozostával prevažne zo skladieb albumov Dark Side of the Moon a The Wall.
V roku 2009 sa vo vystúpeniach začali objavovať vizuálne efekty, originálne zvuky a projekcie. Z návštevníkov koncertu sa stávali diváci a ich show si získala aj náročných fanúšikov. Neskôr sa setlist obohatil o skladby z ďalších období, ktorými sa snažil vyhovieť širšiemu publiku fanúšikov hudby Pink Floydu.
Na konci roku 2009 sa kapelník Martin Námešný podieľal na projekte Filipa Benešovského – THE WALL 2009, na ktorom sa zúčastnili aj osobnosti ako Michal Malátný z Chinaski, Jan Neckář z Bacily, Radim Hladík a syn Rogera Watersa – Harry Waters. Vzájomná spolupráca s Filipom Benešovským sa aj naďalej prejavuje v podobe participácie na jeho veľkých projektoch, ako aj v hosťovskej účasti Filipa Benešovského v Pigs on the Wing.
V rokoch 2010 až 2012 absolvovala skupina úspešnú šnúru hudobno-vizuálnych vystúpení v Čechách a na Slovensku. Dnes Pigs on the Wing ponúka na svojich koncertoch tematické celky, ako napríklad ATOM TOUR 2013, PINK FLOYD SHOW, LIVE AT POMPEII, IN THE FLESH. Súčasťou týchto audiovizuálnych show sú videoprojekcie, titulky k skladbám, svetelné a zvukové efekty a, samozrejme, jedinečný repertoár a prevedenie skladieb skupiny Pink Floyd.

Aktuálne vystupujeme s programom: IN THE FLESH (5/2015), LIVE AT POMPEII (8/2014)

Zloženie skupiny:

Martin Námešný – spev, basgitara
Stanislav Hupian – spev, klávesy
Filip Sľúka – spev, gitara
Michal Ugler – bicie nástroje
Juraj Šufliarský – gitara
Martin Uherek – spev, saxofón
Michal Cerovský – projekcie